O nás


Deň pece sa v posledných rokoch stal pre našu obec Oreské, tradičným podujatím. V tento deň si pripomíname a približujeme si tradíciu pečenia tradičných koláčov. Staršia generácia odovzdáva skúsenosti a recepty tej mladšej. A práve pri tejto príležitosti vznikla myšlienka založiť chránené pracovisko aj u nás.

 

Netrvalo dlho a z našej obce sa začala šíriť aróma čerstvých koláčikov. Novootvorená pekárenská prevádzka vznikla aj za účelom pomôcť ľuďom, ktorým v živote chýba to najcennejšie – pevné zdravie. Možnosť zaradiť sa do bežného života sme dali trom ženám, z toho dve sú z našej obce a jedna pani je z Radošoviec.


V našom chránenom pracovisku ponúkame okrem už spomínaných tradičných koláčov aj ďalšie dobroty ako orechové rohlíčky, domáce slížky, syrové a slané praclíky. Nesmieme zabudnúť ani na tradičné domáce pálené. Pečieme aj koláče s vianočnou a veľkonočnou tematikou. Z nich potom chystáme balíčky, v ktorých si každý nájde to svoje „pravé Oreské“. Všetky naše výrobky sú vyrábané zo slovenských surovín, pripravované a pečené s láskou.